Emigracja, Pogaduchy

Kim jesteśmy i dlaczego akurat tutaj?

14 listopada, 2014
Cześć! Jesteśmy Kasia i Piotr, lat 26, staż małżeński 3 miesiące, dzieci brak, jeden kot. Przez wiele lat mieszkaliśmy w Gdańsku, mieście, które stało się naszym domem, które pokochaliśmy z całego serca i do którego zawsze z radością będziemy wracać. z pochodzenia jesteśmy wieśniakami z Mazur – przepięknego regionu, gdzie wszystko wydaje się być łatwiejsze, a czas płynie wolniej. W październiku tego roku wyemigrowaliśmy do Anglii. Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta: praca. Piotrowi nie przedłużono umowy, nasze wydatki związane ze ślubem osiągnęły punkt kulminacyjny. Nie chcieliśmy znów czekać roku na pracę, która nas zadowoli finansowo, a która znów skończy się szybciej niż się zaczęła – znalezienie pracy z umową o pracę jest koszmarem. Mieliśmy trochę oszczędności, a wyjazd rozważaliśmy już kilka lat temu. Jednak odłożyliśmy to na  “kiedyś”. Z naszej oceny sytuacji wynikało, że to “kiedyś” właśnie nadeszło. Kasia złożyła wymówienie. Nie bez żalu, bo miała fajną pracę, z fajnymi ludźmi. Ale czasami trzeba zaryzykować i postawić wszystko na głowie, żeby zrobić krok w przód.
Po długich dywagacjach nasz wybór padł na Bristol. Czemu akurat to miasto? Przede wszystkim wyczytaliśmy, że według statystyk ekonomicznych jest to najbogatsze miasto w Anglii i jednocześnie najlepsze miejsce do życia. Jest to też podobno najcieplejszy region. A to nie było bez znaczenia. 🙂 Pojechaliśmy zatem na szybką wycieczkę na Google Maps i spodobało nam się. Tak oto jesteśmy.
Zastanawiacie się pewnie, po co tworzyć kolejny blog o emigracji. Też łamaliśmy sobie nad tym głowę, ale jak widać postanowiliśmy jednak go otworzyć. Czemu? Bo mamy mnóstwo przyjaciół w Polsce, którym nie jest obojętny nasz los, a blog jest idealnym narzędziem, żeby informować wszystkich na raz, co u nas słychać i jak sobie radzimy. Bo szukając informacji o życiu w Bristolu nie znaleźliśmy ani jednego bloga – większość z nich jest o życiu w Londynie, które na pewno różni się chociażby ze względu na ceny. Postanowiliśmy zatem ułatwić sprawę innym i przetrzeć szlaki. Poza tym warto wrzucić kilka aktualnych wiadomości, bo wiele blogów emigracyjnych powstało kilka lat temu, gdy sytuacja ekonomiczna była trochę inna.
O czym będziemy pisać? Po trosze o wszystkim. Znajdziecie tu garść przydatnych informacji takich jak praca, ceny, jak przygotować się do wyjazdu itp. Będzie trochę prywaty, naszych zdjęć z wycieczek na i poza miasto, o tym, jak budujemy swój dzień na nowo, jak zawieramy nowe znajomości. Będzie o pracy i o wakacjach. O problemach emigranta i o tym, jak sobie z nimi radzimy. Albo nie radzimy. Chcemy, żeby ten blog był wielkim garnkiem, do którego będziemy wrzucać wszystko, co uznamy za ciekawe. A wy mieszajcie i wybierajcie to, co chcecie. Smacznego!
Kasia & Piotr

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply